top of page

Nošení srdcem❤️

Jako certifikovaná poradkyně při nošení Vám taky ráda pomůžu a poradím i ohledně nošení miminka v šátku, jak šátek ergonomicky uvázat, jak miminko v šátku kojit a zodpovím jakékoliv otázky.

Miminko patří do skupiny nošenců a od toho se odvíjí jeho potřeby a očekávání, které vstupem do života má. Malé miminko celým svým tělem vysílá signály, že chce být nošeno. Dítě je evolučně i biologicky nastavené na intenzivní kontakt s matkou. Lidské miminko se rodí nezralé, maximálně závislé na mamince. Chování miminka a signály, které vysílá, vedou k tomu, že chce uspokojovat svoji nejprimárnější a nejesenciálnější potřebu - a to kontakt s matkou. První 3 měsíce svého života není dítě schopné zdravě fungovat bez maminky.

Matka mu svým kontaktem reguluje dýchání, spánkové cykly, srdeční činnost, termoregulaci, má kdykoliv přísun ke kojení a může své potřeby bezpečně projevovat. Miminko je v optimálních podmínkách pouze v kontaktu, v opačném případě dochází k narušení homeostázy a funkce dítěte kolísají. Nošení proto není pouze výhodou, ale mělo by být považováno za normu.

Naplňovat potřebu kontaktu a bezpečí miminka pomáhá nošení v šátku/nosítku. 💕

Šátek/nosítko pomáhá při uspokojování těchto základních potřeb miminka a zároveň umožňuje mít volné ruce pro naplňování svých vlastních potřeb anebo potřeb domácnosti a jejich dalších členů.
Nošení dokáže být nápomocné při řešení problémů nejen při kojení, ale i spánku miminka, kolíkách, nemocech, přičemž nošení v šátku je pro maminku fyzicky méně náročné než přenášení miminka na rukách.

Pokud se vám narodí nový přírůstek a už máte jedno dítě doma, tento nástroj oceníte ještě mnohem více. Zatímco miminko spinká nebo se kojí v šátku, stále máte dvě ruce volné, abyste se věnovaly tomu druhému. Schody, veřejná doprava, výlety do lesa - nic už není překážkou. Každodenní povinnosti se zvládají lépe, dítě je jednoduše při všem co děláme.

Pokud potřebujete pomoc s vázáním, jsem tady pro Vás. Mám k dispozici i několik šátků na půjčení.

27054373544_ca916304ce_o.jpg
27534246596_3e60de8d93_o.jpg
28129086440_726100b0e5_o.jpg

AHOJ

Jmenuji se Petra Drahorádová

Jsem laktační poradkyně Mamila o.z., poradkyně při nošení a látková poradkyně

IMG_3211.JPG
bottom of page