top of page

Jak probíhá moje laktační poradenství?

 

Chcete Vaše kojení řešit, ale zároveň máte strach si k sobě pozvat laktační poradkyni? Zkusím Vám co nejdetailněji popsat typické laktační poradenství, aby jste zjistily, že se opravdu není čeho obávat.

 

Schůzku si můžete domluvit buď přes telefon, sms, kontaktní formulář na webu, email, chat, facebook messenger anebo instagram direct. Zvolte způsob jaký vám nejlépe vyhovuje, ideálně už i s předběžným návrhem Vašich časových možností.

 

S přesným plánováním hodiny mé návštěvy si nemusíte až tolik dělat starosti. Průběh poradenství pak přizpůsobíme potřebám miminka. Buď ideálně nejdříve přistoupíme k povídání a pak k samotnému kojení, anebo obráceně, anebo na přeskáčku :-).

 

Na začátek bych chtěla zdůraznit, že kvůli mně si rozhodně nemusíte dělat starosti s úklidem - nepořádek je to poslední na co koukám a zároveň to první co maximálně chápu. Péče o malé miminko je mnohem důležitější než naklizená domácnost a sama vím jak to s malými dětmi doma vypadá :-)

 

Taky k vám nepřicházím se najíst ani napít, proto prosím nic nepřipravujte ani nenakupujte, jsou mnohem větší priority, kterým potřebujeme věnovat čas:-).

 

Po příchodu k Vám domů si nejdříve umyju ruce. V případě podezření na nakažlivé onemocnění u mě anebo někoho z mé domácnosti, osobní poradenství neposkytuju. V období chřipkové/covid/ a pod. epidemie používám ochranné pomůcky. Pokud situace nevyžaduje jinak, udržuji si adekvátní odstup. Vás ani Vašeho miminka se nedotýkám, pokud to situace nevyžaduje jinak a i to vždy jenom s Vaším souhlasem.

 

Obvyklé oblasti, které spolu projdeme:

 

* Vyslechnu Vás jak to u Vás probíhá

 *Zeptám se na Vaše očekávání a co všechno chcete/potřebujete řešit

 *uděláme plán řešení Vaší situace, ukážu Vám ty nejefektivnější kroky a společně probereme Vaše možnosti

pomůžu Vám hledat tipy jak překonat potenciální překážky

* V případě potřeby poupravíme polohu a přisátí miminka, aby mohlo získávat ještě více mléka a aby se zmírnila případná bolest při kojení
* můžeme si popov
ídat o celkovém managementu kojení a spánku miminka a co je důležité sledovat
* Společně můžeme taky navázat miminko do šátku
* Kdykoliv se mě můžete na cokoliv zeptat

 

Moje návštěva není žádná zkouška, nebudu Vás v ničem hodnotit, nejsem tu od toho, abych Vás poučovala. Budu se snažit Vám co nejméně zasahovat do jinak běžného chodu péče o miminko a budu tam pro Vás, abych Vám poskytla ujištění, rady a návody pro problémy, které vy sama chcete řešit a do ničeho Vás nebudu nutit.

 

První setkání trvá většinou 1,5 hod. Pokud je potřeba domluvit kontrolní schůzku, ta většinou trvá 60 min. S každou první schůzkou získáte možnost se na mě obrracet kdykoliv budete potřebovat pozdější ujištění anebo se objeví nové dotazy, a to buď telefonicky anebo elektronicky.

 

Doufám, že jsem Vám ukázala, že se není čeho bát:-). Pokud ale i tak ještě potřebujete zodpovědět jakýkoliv dotaz, neváhejte mě kontaktovat

.

AHOJ

Jmenuji se Petra Drahorádová

Jsem laktační poradkyně Mamila o.z., poradkyně při nošení a látková poradkyně

IMG_3211.JPG
bottom of page